Nitra - Pezinok 75:65 v 4. finále play off basketbalovej extraligy mužov

15.05.2010 Celý región

Nitra 15. mája (TASR) - Basketbalisti BK SPÚ Nitra zvíťazili vo štvrtom finále play off extraligy mužov nad AB Cosmetics Pezinok 75:65 a vyrovnali stav série na 2:2.
O titule tak podobne ako vlani rozhodne aý posledný piaty duel, ktorý je na programe v stredu 19. mája o 18.00 v Pezinku. Úradujúci majster z Nitry v sobotu rozhodol o svojom triumfe v tretej štvrtine, v ktorej si vypracoval desaťbodový náskok.

BK SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 75:65 (34:33)

Zostavy a body: Scott 21, Hill 12, Novák 8, Crawford a Tomek po 7 (Votroubek 14, Lehman 6) - Nicholson 14, Mičuda 12, Jackson 7, Kozlík 5, Miloševič 3 (Lukjanec 13, Brliť 5, Mička a Snopko po 2
Pozrite zápas:

Úvod zápasu bol v znamení mnohých nepresností na oboch stranách. Nitrania sa nedokázali presadiť proti dobre organizovanej obrane hostí, nevychádzala im streľba z väčších vzdialeností a po prvej štvrtine prehrávali rozdielom piatich bodov (15:20). Do druhej desaťminútovky vstúpili domáci oveľa koncentrovanejšie a v priebehu minúty sa im podarilo zmazať manko. Spoza trojkového oblúka sa rozstrieľal Votroubek, veľké penzum práce odvádzal Scott a Nitrania odchádzali do kabín s tesným jednobodovým vedením 34:33. V tretej štvrtine si Nitrania vďaka skvelej obrane, dobrému doskakovaniu pod oboma košmi i presne ruke Scotta s Lehmanom vybudovali desaťbodový náskok. Pezinčania v závere skorigovali na rozdiel piatich bodov, no domáci po efektných smečoch Lehmana a Tomeka víťazstvo udržali.

Ľubomír Urban, tréner Nitry: "Vstup do zápasu nám príliš nevyšiel, pod tlakom jeho dôležitosti sme volili príliš rýchle a zbrklé zakončenie. Na začiatku druhej štvrtiny sme však dotiahli manko a pred koncom polčasu sme vedenie prevalili na našu stranu. V druhom polčase rozhodli o našom triumfe niektoré úspešnejšie strely a lepšie riešenie situácií. Máme tu piaty zápas, na ktorý sa všetci tešíme. "

František Rón, tréner Pezinka: "Dva dni sme sa niečo snažili nacvičit v útoku, zvýrazniť naše silné stránky, no v zápase sme to neukázali. Hrali sme príliš individualisticky, chýbal nám lepší pohyb a výsledkom bolo, že sme dali iba 65 bodov. "